?

Log in

No account? Create an account

Next Entry

Індія: початок

Нарешті я закінчив впорядковувати свої фотографії із подорожі до Індії. Їх збереглося не мало, не багато - 100 Гб, не зважаючи на те, що я двічі губив фотоапарат. Втрачені фото із Росії, Туреччини (з цих країн я почав подорож) та частини Індії.

За півроку я пересік Індію з півдня на північ та у зворотному напрямку, об'їздивши її значну частину на всіх можливих транспортних засобах (потягах, автомобілях, літаках, автобусах, кораблях, човнах, авторікшах, мотоциклі, велосипеді, слонах, конях, пішки...). Я жив у різноманітних місцях та в різних умовах: від циганського табору в Гімалаях до п'ятизіркового готелю на побережжі океану. Кожного дня я постановив собі пробувати та відкривати щось нове. Це було моїм гаслом, і це мені вдавалось. Я неначе прожив ще одне,   нове життя і тепер народився заново.Це не стандартна подорож туристичними місцями, а подорож до самого себе.  Як писав у своїй книзі «Homo viator» Габріель Марсель, „людина – це паломник з поглядом, що націлений на неперервно змінні картини свого «я». Перебуваючи в Індії, я немов втратив почуття часу та простору, пливучи по ріці незбагненних подій. Індія поглинає, втягує у себе, перевертає свідомість і безповоротно змінює. Це країна-наркотик, що викликає абсолютно різні емоції та вражає своїми контрастами: з одного боку ми бачимо високий духовний розвиток, самосвідомість, пізнання, а з іншого – жахливий бруд, відсутність каналізації, завали сміття, щурів, жахливу воду, люди живуть в халупах, немов у доісторичний період… як казав один письменник - це страшний сон для епідеміологів і трагедія для європейця.

Спершу
ця тотальна розбіжність духовного з матеріальним шокує, паралізує. Перша думка «Я не проживу тут і тижня», але згодом ти починаєш розуміти, які великі скарби загорнуті у цю жахливу обгортку. І тебе починає наповнювати радість, любов та спокій. Це ще раз доводить, що можна бути щасливим в будь-яких умовах. І це не самообман, а істина. Індія вчить не створювати фантастичні образи, а сприймати реальність такою, як вона є. І через внутрішню глибинну перебудову змінювати самого себе.

Я не змінив свого світогляду, ні. Взагалі раджу туди їхати вже сформованим ментально готовим людям, бо ця країна дуже затягує своїми принадами, спокусами. Але і вчить бути кращим. В Індії зараз населення становить більше ніж 1,2 млрд населення  та щороку зростає на десятки мільйонів. І половина з них є взагалі неписемними. Шалений хаос у всьому, особливо у транспорті – немає елементарного поняття про тротуар чи червоне світло. Влада не контролює більшості процесів у державі,  росте стихійне будівництво «трущоб», де люди живуть в жахливих умовах та у страшній бідності. Але, попри те,  ці люди вміють бути щасливими, не втрачають людяності і радості від життя.  Цього нам ще треба вчитися. В Індії я абсолютно по-іншому почав відноситися до власності і абсолютно спокійно – до її втрат.

Після повернення почав багато читати та відкривати заново цю країну. Я, наприклад, знав, що саме завдяки Індії ми граємо у шахи, медитуємо чи займаємось йогою. Але я не знав, що ми насолоджуємось м'ясом курки, вживаємо десятинну систему обчислення, носимо бавовну теж завдяки Індії. Ця найдревніша світова цивілізація та одночасно одна з наймолодших держав світу ще ховає від нас багато таємниць та загадок.


Кожен опише Індію по-своєму. Багато подорожуючи на мотоциклі, кожні 50 км бачив інакшу країну: з іншими ландшафтами, богами, звичаями та способом життя. Індія надзвичайно множинна та багатогранна, це країна традицій, містики та чудової природи, фестивалів та спецій, перехрестя релігій та культур, це країна, що відкриває нові цінності та очищає. Така вона – МОЯ Індія. Відтепер я частинами викладатиму фото-історії моєї подорожі, розповідатиму про здобутий досвід та враження. Але навіть моя мандрівка – це краплина в морі. Потрібно 10 життів, аби її побачити, і вічність – аби зрозуміти.

P.S. Я надзвичайно вдячний Олесі Яремчук, яка погодилась описувати та впорядковувати ці розповіді.


Comments

( 6 comments — Leave a comment )
lvivlife
Feb. 11th, 2013 09:20 pm (UTC)
Вимагаєм більше фоток!!! 100 Гіг не треба, але хоча б 1 ;)
zubnafeja
Feb. 11th, 2013 10:49 pm (UTC)
так, і мені цікаво бильше фото і більше розповідей, особливо спостережень/відмінностей
oleg_matsekh
Feb. 12th, 2013 11:55 am (UTC)
100 Гб то було, а я їх нещадно порізав. Залишилось трохи більше гіга)
lilidiya
Nov. 11th, 2013 09:54 am (UTC)
Дуже чекаю продовження!!! Будь-ласочка :)
oleg_matsekh
Nov. 12th, 2013 11:29 pm (UTC)
А ви всі шість частин прочитали?
vovando
Apr. 10th, 2014 09:07 pm (UTC)
Ніколи не хотів в Індію, та останім часом задумуюся. :)
( 6 comments — Leave a comment )

Profile

india
oleg_matsekh
oleg_matsekh

Latest Month

May 2013
S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner